Projekcja filmu "Delikatnie nas zabijają", połączona z rozmową nt przemocy wobec kobiet

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2016

Stowarzyszenie "Strefa Wenus z Milo" ma przyjemność zaprosić Państwa na projekcję filmu pt. „DELIKATNIE NAS ZABIJAJĄ 3" , która odbędzie się 4 grudnia o godzinie 11:30 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku (Plac Kilińskiego 3). Wydarzenie organizowane w ramach międzynarodowej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć.
Zapraszamy gości do aktywnego udziału w wydarzeniu, oraz zachęcamy do zadawania pytań podczas bądź po prezentacjach edukatorek.

O godz 11:30 zostanie wyświetlony film: "Delikatnie nas zabijają/Killing Us Softly" (1979). Miejsce: MOKSiR Chełmek, pl. Kilińskiego 3

Po projekcji filmu, zaproszone przez "Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo" edukatorki opowiedzą o wizerunku kobiet w mediach i reklamie, oraz o problemie przemocy wobec kobiet.

O filmie:
Pionierska praca Jean Kilbourne pomogła rozwinąć i spopularyzować studia nad wizerunkiem płci w reklamie. Jej nagrodzone filmy – Killing Us Softly (1979) i Still Killing Us Softly (1987) miały i nadal mają wpływ na miliony studentów i studentek, uczniów i uczennic z całego świata. W swoim kolejnym filmi, Killbourne pokazuje czy i jak zmienił się obraz kobiet w reklamie w latach 80. i 90. Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych służy Killbourne do krytycznej analizy wizerunku kobiet i poruszenia takich tematów jak uprzedmiotowienie, fragmentaryzacja, seksualizacja, pornografia i przemoc. Autorka zachęca do spojrzenia na znane obrazy w nowy, bardziej poruszający i mobilizujący sposób.

Osoby/trenerki współorganizujące wydarzenie:

Agnieszka Biela - psycholożka, trenerka, aktywistka społeczna. Właścicielka Ośrodka Twórczego Rozwoju "Skrzydlata Żyrafa" i jedna z polskich liderek międzynarodowego ruchu na rzecz przeciwdziałania molestowaniu w przestrzeni publicznej Hollaback! Polska. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, Studium Pedagogiczne UJ oraz Szkołę Trenerów BAZA. Odbyła także staże w Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur w Krakowie oraz w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ. Uczestniczyła również w licznych programach szkoleniowych z zakresu pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Obecnie jest uczestniczką rocznej Akademii Treningu WenDo, gdzie nabywa wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia specjalistycznych szkoleń z zakresu asertywności i samoobrony dla kobiet i dziewcząt.

Kinga Karp - Psycholożka, edukatorka seksualna, trenerka antydyskryminacyjna, działaczka społeczna, feministka. - Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego oraz podyplomowych Gender Studies na UŁ. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Łodzi, m.in. z Centrum Praw Kobiet, Fundacją na rzecz Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO), Kampanią Przeciw Homofobii, Fundacją Nowoczesnej Edukacji SPUNK, Spółdzielnią Socjalną ISSA. Prowadzi warsztaty genderowe i antydyskryminacyjne w ramach różnych wydarzeń i projektów, a także edukację seksualną w łódzkich szkołach finansowaną przez Urząd Miasta Łodzi. Obecnie jest uczestniczką rocznej Akademii Treningu WenDo, gdzie nabywa wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia specjalistycznych szkoleń z zakresu asertywności i samoobrony dla kobiet i dziewcząt.


Ola Migalska – członkini Stowarzyszenia "Strefa Wenus z Milo" , członkini Zarządu Fundacji Autonomia, socjolożka, feministka, aktywistka, absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania organizacją pozarządową na UŚ, kursu Gender Mainstreaming w Instytucie Badań Literackich PAN oraz kursu streetworkingu przy projekcie Mobile School realizowanym przez Fundację Teatru Ludowego. Aktualnie doktorantka w Instytucie Socjologii UJ, uczestniczka szkoły trenerskiej - Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji realizowanej przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz koordynatorka projektu monitoringowego miejskiej polityki społecznej pod kątem włączania perspektywy antydyskryminacyjnej realizowanego przez Krakowską Sieć Antydyskryminacyjną. Od kilku lat związana z trzecim sektorem, współpracowała z różnymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się przeciwdziałaniem dyskryminacji, przemocy i wykluczeniu, prawami kobiet, ochroną praw człowieka, zrównoważonym rozwojem i edukacją ekologiczną, pracowała również jako pedagożka uliczna wśród dzieci z nowohuckich osiedli z wykorzystaniem terapii kreatywnej. Autorka publikacji m.in. na temat praw i historii kobiet, praw człowieka, osób z transseksualnością. Z zamiłowania obserwatorka i reporterka, jednak lubi również demonstrować i manifestować w słusznej sprawie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kontakt tel: 508901565
#Kampania16DniChełmek