Strefa Wenus z Milo

ABC dostępności na tęczowo

21 maja 2018

Zapraszamy Was do lektury broszury, którą przygotowały/liśmy w ramach projektu „Dostępność na tęczowo – jak organizacje LGBT+ mogą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami”. Znajdziecie w niej informacje na temat dostępności wydarzeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Broszura jest dostępna w pliku PDF na końcu artykułu.

Podczas projektu odbyły się również  2-dniowe warsztaty na temat dostosowania wydarzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  Wzięły w nim udział przedstawicie i przedstawicielki organizacji i inicjatyw LGBT+. 

Na warsztacie osoby uczestniczące dowiedziały się, jak organizować dostępne wydarzenia. Ponadto na własnej skórze przekonały się, na jakie bariery napotykają w swoim życiu osoby z niepełnosprawnościami. Uczestnicy i uczestniczki wypracowały również sposoby wspierania osób z niepełnosprawnoścoiami LGBT+ przy poszanowaniu ich autonomii i bez przekraczania ich granic. 

Broszura oraz warsztaty zostały przygotowane w ramach projektu „Dostępność na tęczowo – jak organizacje LGBT+ mogą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami”. Projekt dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Lambda Warszawa w ramach Funduszu Stonewall.

Pliki do pobrania