Strefa Wenus z Milo

Kto tworzy Strefę?

Artykuły

Agnieszka Trela

Przejdź do - Agnieszka Trela

Jestem absolwentką psychologii  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i socjologii  Uniwersytu Szczecińskiego, trenerką, mediatorką i doktorantką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2017 r. pełnię funkcję wiceprezeski zarządu Strefy Wenus z Milo.

Czytaj więcej o: Agnieszka Trela

Kamila Albin

Przejdź do - Kamila Albin

Jestem absolwentką socjologii na Akademii Górniczo-Hutniczej.  Od 2017 r. pełnię funkcję wiceprezeski zarządu Strefy Wenus z Milo. 

Czytaj więcej o: Kamila Albin

Katarzyna Żeglicka

Przejdź do - Katarzyna Żeglicka

Jestem feministką, weganką i aktywistką na rzecz praw kobiet z niepełnosprawnościami. Wspólnie z Agnieszką Czulak i Anetą Bilnicką zakładałam Strefę Wenus z Milo. Jestem członkinią rady Fundacji Autonomia. 

Czytaj więcej o: Katarzyna Żeglicka

Aneta Bilnicka

Jestem feministką i aktywistką na rzecz praw kobiet, zwłaszcza z niepełnosprawnościami,  współzałożyłam   Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo. Współpracuję z wieloma krakowskimi organizacjami pozarządowymi. Od 2015 r. angażuję sie również w organizowanie akcji: One Billion Rising Kraków oraz Manifa Krakowska

Specjalizuję się w tematach:

- praw Osób z niepełnoprawnościami

- praw osób starszych

- praw kobiet

W 2017 i 2018 r. monitorowałam stan wdrożania postanowień Konwencji ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami
w Małopolsce. Organizuję spotkania i warsztaty związane z prawami OzN, rzecznictwem i aktywnością społeczną.
Zawodowo jestem animatorką OWES i koordynatorką projektów w Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

Z zamiłowania jestem gitarzystką, pisze również teksty piosenek, a od 2012 roku rozwijam poszukiwania w dziedzinie małych instrumentów, które również sama buduje.

Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i dzielić sie pozytywną energią. 

Inne obszary działania (...)

Czytaj więcej o: Aneta Bilnicka

AgA Czulak

Przejdź do - AgA Czulak

 Urodziłam się i mieszkam w Krakowie.

Tutaj także pracuję jako psycholog i doradczyni zawodu.

Zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym stawiam na dialog z ludźmi, jako najbardziej efektywną formę komunikacji. Praca z drugim człowiekiem jest moją pasją. Mam dystans do siebie i duże poczucie humoru, które pomaga w wielu sytuacjach życia codziennego.

Czytaj więcej o: AgA Czulak

Kasia Piotrowska

Dzień dobry

Jestem Katarzyna mieszkam w Skale, większość czasu przebywam w Krakowie. W "Strefie Wenus Z Milo" jestem członkinia kominisji rewizyjnej

Zainteresowania moje to: informatyczne (instalacja systemów i ich aktualizacje, nauka obsługii sprzętu osób niewidomych, czytam na ten temat różne czasopisma zwiazane z ta tematyka)

Pogłębiam swoja wiedzę na temat osób z niepełnosprawnościami, to uczęszczanie na konferencje dotyczace tego tematu, czyli konwent małopolski, święto organizacji pozarzadowych.

Ukończyłam technikum prac biurowych.

 

Agnieszka Król

 

Jestem członkinią wspierającą w Strefie Wenus z Milo od początku działania stowarzyszenia. Poza tym jestem doktorantką w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i na co dzień pracuję przy badaniach społecznych również związanymi z sytuacją kobiet z niepełnosprawnościami. Najczęściej zajmuję się tematyką przeciwdziałania dyskryminacji, badam sytuację grup nieuprzywilejowanych społecznie. Aktywnie działam również w organizacjach pozarządowych i inicjatywach obywatelskich zarówno w Polsce jak i zagranicą gdzie zajmuję się edukacją poza-formalną i animacją, prowadzę warsztaty metodą Teatru Forum, inicjuję i organizuję różnego typu wydarzenia: dyskusje, wykłady, spotkania.  We wtorki często można mnie spotkać w biurze Stowarzyszenia

.

Piotr Zasadzki

Nazywam się Piotr Zasadzki. Mam 33 lata. Mieszkam w Krakowie od urodzenia. Interesuje sie polityką antydyskryminacyjną, czyli działaniem na rzecz równości różnch grup społecznych. Od 7 lat należę do Towarzystwa pomocy Głuchoniewidomym. Jestem osobom głuchoniewidomą, nie widzę i niedosłysze. Noszę aparaty słuchowe od 20 lat. Stuiowałem politologię kierunek, tóry uwrażliwił mnie na potrzeby różnych grup mniejszościowych, osób z różnymi niepełnosprawnościami, jak i kobiet. Od kilku lat należę od stoważyszenia Strefa Wenus z z Milo, organizacji działającej na rzecz kobiet z różnymi niepełnosprawnościami. Jestem członkiem wspierającym. Od dwuch lat jestem w związku z Kasią moją dziewczyną. Kasia jest również jest osobom działającą w Sttowarzyszeniu. W wolnych chwilach, lubię chodzić na spacery po Krakowie. Lubię spacerować w rejonach skałek twardowskiego, również lubię spacerować po starym centrum Krakowa. Lubię wypady na piwo ze znajomymi.

 

Weronika Sobótka

Izabela Ruchała